Сніжинки

пʼятницю, 8 лютого 2019 р.

Інтернет на користь: онлайн-ресурси для вивчення географії

Добірка кращих онлайн-ресурсів, які підвищать інтерес учнів до вивчення географії та стануть помічниками при підготовці до ЗНО.
Більшість школярів і навіть дорослих полюбляють ігри і змагання! Це факт! Тому, чи не найкращий спосіб організувати навчальний процес, поєднавши пізнання нового та гру-поєдинок!
Пропонуємо добірку географічних інтернет-ресурсів, які стануть у пригоді на уроці, при підготовці до ЗНО або у позаурочний час:

Seterra Online: онлайн-гра, що є лідером за популярністю у світі
Seterra Online — одна з найбільш захоплюючих та популярних географічних вікторин у світі. Щомісяця цей інтернет-ресурс відвідує понад 1 млн користувачів з усього світу.
Чим викликаний такий ажіотаж? На платформі зібрано понад 200 географічних завдань різного ступеня складності та відмінної тематики, які відображуються на зручно влаштованому інтерфейсі.
Граючись, можна у цікавий спосіб запам'ятати розташування країн та їх столиць, пам'ятки, прапори, номенклатуру від найбільш визначних географічних об`єктів до найдрібніших.
Чия розробка:
Авторкою проекту є шведська програмістка Маріанна Вартофт. Ресурс був розроблений у 1998 році. За 20 років існування онлайн-гра не тільки не втратила своєї актуальності, але за рахунок вдосконалення набула популярності.
На сьогодні сайт адаптований під 32 мови, ресурс підтримується практично всіма існуючими браузерами. Окрім того, випущені мобільні додатки для iOS, Android, Ipad.

World Map Quiz: мобільний додаток для опанування географічної номенклатури
World Map Quiz, або «География: страны мира (игра)» — мобільний застосунок, який у цікавий спосіб дозволить школярам освоїти географічну номенклатуру до найменших деталей. У мережі доступні  англо- і російськомовний варіанти.
Чия розробка:
Застосунок розроблено групою програмістів із Вроцлава.

Redigo: мобільний додаток з комплексною інформацією про країни та міста
Redigo — застосунок, який стане у пригоді як учням на уроках географії, так і мандрівникам на практиці!
Додаток містить таку інформацію:
загальні дані про країну (мова, часовий пояс, валюта, необхідність візи тощо);
добірка карт міста, на яких відображені ключові об`єкти та пам`ятки; загальний список, коротка інформація та світлини рекомендованих об`єктів, які варто відвідати туристу; розроблені варіанти маршрутів туристичної подорожі; актуальні події у країні/місті; розмовник на 7 базових мовах; додатковий розмовник у малюнках, який допоможе порозумітися з місцевими жителями.

«Сім чудес України»: добірка відеоматеріалів про визначні місця України
«7 чудес України» —  всеукраїнський просвітницький проект. Його задум — показати Україну з боку непересічності та унікальності у природному та історико-культурному форматі. А головна мета —  формування привабливості країни як для зовнішнього, так і внутрішнього туризму.
Проект реалізований у форматі періодичного всеукраїнського змагання. За період існування проекту конкуренція між визначними місцями України визначалася у таких категоріях:
«7 історико-архітектурних чудес України»;
«7 природних чудес України»;
«7 чудес України: замки, фортеці, палаци»;
«7 історичних міст та містечок».
В межах проекту було відзнято понад 40 відеофільмів про найбільш знакові місця України. Всі вони є у вільному доступі на офіційному сайті проекту.
Чия розробка:
Проект був започаткований фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році.

Mapillary: побачити на власні очі, здійснивши віртуальну подорож
Ресурс Google Earth — загальновідомий, а про наявність його аналогу з додатковими функціями мало хто знає.
Mapillary — сервіс, на якому можна подивитися точкові панорамні фотографії з певного куточку світу і розглядати панораму лінійно. Функціонал сайту передбачає можливість додавати власні світлини з прив`язкою до місцевості.
Хоча ресурс є англомовним, але автоматична функція перекладу, передбачена Google, за бажанням відобразить зміст сайту більш зрозумілою мовою. Але цей сервіс доступний лише у броузері Chrome.
Чия розробка:
Ресурс розроблений швейцарською компанією Mapillary AB у 2014 році. Зараз на сайті міститься понад 22 млн світлин з різних куточків світу. На меті проекту — створення фотобанку, матеріали з якого будуть охоплювати всю земну кулю.

За матеріалами https://naurok.com.ua/post/internet-na-korist-onlayn-resursi-dlya-vivchennya-geografi?fbclid=IwAR10kOBJ2W-mQ4xBuxOI52w-VgvWDsHFZILF58BGfanlR5A97K3GDb-0PEY

Немає коментарів:

Дописати коментар

Де в Україні чистої водиці напитися?

У річках і озерах України не залишилося ідеальної питної води.  У квітні Україна відзначала День довкілля. Одним з головних компонентів ...