Сніжинки

середа, 20 березня 2019 р.

10 речей, які діти хочуть чути від своїх батьків


Онлайн-тести – новий функціонал від «На Урок»

     Вважається, що тестування – один з кращих способів оцінювання знань учнів. І з цим важко не погодитися! Саме тому команда освітнього проекту "На урок" розробила та запустила новий функціонал, який точно сподобається і вам, і вашим учням – онлайн-тести «На Урок».
     Унікальні особливості онлайн-тестів «На Урок»
1) Перший на 100% українськомовний ресурс для створення онлайн-тестів.
2) Робота із сервісом є і буде безкоштовною.
3) Відкрита база тестів, створених користувачами сайту, з усіх шкільних предметів та різних навчальних тем.
4) Передбачена інтеграція з особистим кабінетом вчителя та учня.
     Обирайте формат запитань, працюйте з усім класом чи з окремими учнями – жодних обмежень! Інтерфейс нового функціоналу настільки простий, що ви зможете швидко створити тест навіть під час уроку. І, звісно, це чудовий варіант для домашнього завдання. Виконувати тести можна фактично на будь-якому пристрої. А незабаром працівники освітнього проекту "На урок" розроблять можливість роздрукувати тест для дітей, у яких немає потрібного гаджету.
     Окрім чудової можливості створювати онлайн-тести, на вас чекає ще один сюрприз: Бібліотека тестів, де буде зібрано тисячі тестів від учителів з усієї країни – у вас завжди буде джерело для натхнення. А ще не забудьте додати індивідуальності та зробіть свій тест особливим, використавши різноманітні фото або малюнки.

     Спробуйте створити свій перший ТЕСТ та переконайтеся, наскільки це зручно!

За матеріалами https://naurok.com.ua/post/onlayn-testi-noviy-funkcional-vid-na-urok?fbclid=IwAR1dDGbSWbxcaNDTz5I4u4JsWuVdMJPsXjigkiG_ruxA2YzeCxmzHODpqTc

Створення вправ та завдань/ Classroom

Сайт SCIENCECHEMISTRY пропонує кращі ресурси для створення дистанційних завдань. Вони дозволяють працювати у форматі classroom і завжди сприймаються учнями позитивно. Більшість російсько- або англомовні, але самі завдання можна створювати українською мовою. Учні будуть читати та давати відповіді, грати та складати пазли українською. Звичайно, потрібна реєстрація, при якій майже кожен ресурс запитає хто ви – викладач/студент/учень. Це правильно і важливо.
Для вдалої інтерактивної роботи пропоную перейти за посиланням SCIENCECHEMISTRY  

понеділок, 18 березня 2019 р.

20 березня - День Землі

У всьому світі 20 березня , з ініціативи ООН, святкується День Землі (англ. Earth Day).

    Причому в календарі міжнародних свят існує два Дня Землі – сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення , а другий – 22 квітня . Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну. Дата 20 березня була обрана і офіційно затверджена у 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її оновлення. У зверненні ООН говориться: «День Землі – це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного будинку, відчути нашу всеземную спільність і взаємну залежність один від одного».
     Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А адже вона така одна у всьому всесвіті.
     Теоретики звичайно ж допускають, що десь у надрах
інших систем і галактик може бути ще щось подібне, будують найпотужніші телескопи, запускають в космос всілякі дослідні апарати, намагаючись знайти хоча б віддалену подібність такого унікального поєднання в просторі, яке представляє наша матінка Земля. На те вони і теоретики, а на практиці наш будинок сам вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу, так як нам схоже за дуже короткий час вдалося неабияк призабути про це. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.
      Надалі до Дня Землі була приурочена ще одна щорічна подія - голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році. «Хай живе загальний мир у всьому світі», засвідчує напис на ціх дзвонах, відлитих із зібраних монет, які пожертвувані дітьми з усіх континентів нашої планети і нагородних знаків - почесних орденів і медалей багатьох країн світу. Дзвін став своєрідним символом нашої глобальної солідарності і став встановлюватися в багатьох великих містах і країнах по всій Землі.
Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. 

Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. 

Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! 

З Днем Землі!


За матеріалами https://ukr.media/esoterics/297202/ 




Цікаві факти про Північний полюс

Чи знаєте ви, що існує більше ніж один Північний полюс? Як щодо того, що 30% світових запасів нафти знаходяться поблизу Північного полюса. Приготуйтеся дізнатися цікаві факти про Північний полюс, про які більшість людей не знають!

-На відміну від Південного полюса, насправді є 2 Північних полюса. Один з них - Північний магнітний полюс, положення якого постійно змінюється в залежності від змін, що знаходяться глибоко всередині Землі. Саме на нього вказує ваш компас. Інший полюс - це Географічний Північний Полюс, який технічно визначається як точка, де вісь обертання Землі перетинає поверхню Землі. Іншими словами, це фіксована точка, яка спирається на вершину земної кулі. 
Земля трохи коливається, і навіть точний географічний Північний полюс трохи зсувається. Щоб ще більше вас заплутати: насправді є третій Північний полюс, який називають геомагнітним Північним полюсом, що в основному є середнім місцем розташування магнітного Північного полюса.

-Ви, напевно, вже знаєте що на відміну від Південного полюса, на Північному полюсі землі немає. Це всього лише океан з льодом на поверхні. У більшості місць лід становить кілька метрів завтовшки.


-Найближча земля, називається островом Каффеклуббен з північного узбережжя Гренландії близько 700 км.


-Найближчим постійно населеним місцем є Alert, Канада, який знаходиться приблизно за 800 км від полюса.


-Якщо ви стоїте рівно на географічному Північному полюсі, то незалежно від того, яким шляхом ви будете рухатися, ви підете на південь.


-Країни Арктики - Росія, США, Норвегія, Данія (Гренландія) і Канада перебували досить довго в територіальній суперечці. В даний час, згідно з взаємною угодою, ніхто не може претендувати на Північний полюс і його прилеглі райони.


-Роберт Пірі визнаний першою людиною, яка досягла Північного полюса в 1909 році. Він зробив це з командою ескімосів на собачих упряжках.


-На Північному полюсі півроку ніч, і півроку день.


-Через зміни клімату льодовиковий шельф відступає. Це потенційно відкриє довгоочікуваний Північно-західний прохід для доставки і може допомогти скоротити відстань між Європою і Азією для вантажних перевезень на тисячі кілометрів. Єдина проблема полягає в тому, що, Канада стверджує, що водні простори їх власність, США і Європа стверджують, що води є міжнародними і повинні бути відкриті для інших країн. 


За матеріалами http://tut-cikavo.com/svit/heohrafiia/742-tsikavi-fakti-pro-pivnichnij-polyus-yaki-bagato-khto-ne-znae

четвер, 14 березня 2019 р.

Міжнародний день річок

14 березня - Міжнародний день річок 

    Девіз цього дня - "За річки, воду і життя"
     Це міжнародне свято називається також днем річок, і створене воно представниками екологічних спільнот 20-ти країн в 1998 році на інтернаціональній конференції. Її учасники створили звернення до урядів з проханням обмежити будівництво великих споруд на річках, та зобов'язати проводити незалежну експертизу безпеки та екологічних наслідків будівництва, інформує Ukr.Media.
     Делегати виділили три основних тривожних наслідки від штучного регулювання річок
     Перший, і найважливіший - порушення екосистем річок і навіть, так як в природі все взаємопов'язане, інших природних об'єктів. Із-за того, що дамби і греблі затримують мул, пісок і інші річкові відклади, збіднюючи річку і заплавні луки за течією нижче, в результаті порушуються ланцюги живлення та інші природні процеси, і всю серйозність катастрофічних наслідків від цих порушень зараз складно уявити й оцінити.
     Другий важливий аргумент проти зведення гребель - необхідність переселення величезної кількості людей. За словами виступаючих на конференції фахівців за 50 років майже 60 мільйонам людей довелося поміняти місце проживання із-за такого роду будівництва. Крім того, за цей час було затоплено в загальній складності близько півмільйона квадратних кілометрів земель і лісів.
     Третє ж міркування - ризик прориву гребель, особливо великих. Якщо це станеться, то призведе до великої кількості жертв і масштабних руйнувань.
     Незабаром після цієї конференції в різних країнах світу пройшло понад півсотні акцій протесту в підтримку екологічних спільнот. Приблизна кількість протестувальників - десять тисяч осіб, а всього через рік, у 1999, активістів стало вже понад сто тисяч. Активістам вдалося домогтися певних результатів, найпомітніші з них - по-перше, у США уряд розпорядився демонтувати дві великі (шестидесятиметрові) греблі, і, по-друге, у Швеції законодавчо заборонили будівництво гребель більше п'ятнадцяти метрів заввишки. У нашій країні особливих зрушень у цю сторону поки немає.
    Дані по світу такі, що на даний момент дві третини найбільших річок планети мають на своєму руслі дамби або інші великі споруди. Майже всі незарегульовані поки річки знаходяться в Азії та обох Америках. В європейській частині Євразії існує тільки одна велика річка, вільна від витоку до гирла - вона знаходиться в Росії, і це річка Печора. 

За матеріалами https://ukr.media/culture/387802/

вівторок, 5 березня 2019 р.

8 варіантів незабутньої віртуальної екскурсії

     Погодьтеся, вислів «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» актуальний і зараз. Екскурсія до музею – це не лише спосіб проведення вільного часу, а й дієвий засіб популяризації навчання, науки та культури. Не всі, на жаль, можуть відвідати найкращі музеї світу (це дорого, потребує багато часу та може завадити навчальному процесу). Але завдяки розвитку сучасних технологій, відвідання найкращих музеїв світу стало реальністю. Для цього треба мати лише гаджет та доступ до інтернету!

    Пропонуємо 8 захопливих віртуальних екскурсій відомими музеями світу. Зверніть увагу на те, що до нашого списку увійшли далеко не всі віртуальні музеї, адже зараз створено десятки й сотні таких інтернет-ресурсів. Погугліть, можливо, і ваш улюблений музей вже можна відвідати онлайн.

1. Версальський палац (Франція)

2. Галерея Уффіці (Італія)

3. Національний музей Кореї

4. Національний музей антропології (Мексика)

5. Музей музичних інструментів у Хамамацу (Японія)

6. Музей відкриттів у Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія)

7. Національний музей військово-повітряних сил США

8. Українські музеї онлайн


За матеріалами https://naurok.com.ua/post/8-variantiv-nezabutno-virtualno-ekskursi?fbclid=IwAR2vg7a6GntKw5C_JfyRdunh_3T74G28QIIS_UFYyT8V0AS3mJS95P8QZ4k

Які країни ЄС імпортують українські тканини?

Які країни ЄС імпортують українські тканини та в яких об’ємах?

     Сукні італійських брендів шиють з української тканини. А ще німецькі костюми, британські пальта і польські шалики. Це лише припущення стосовно того, що саме шиють з вітчизняних тканин, але із впевненістю можемо визначити, які країни ЄС 🇪🇺 були лідерами з імпорту даної продукції у 2018 році (дані за 10 місяців).

За матеріалами https://www.facebook.com/uopeneu/?tn-str=k*F&hc_location=group_dialog

Нова карта кліматичних зон України

Нова карта кліматичних зон України: зміщення на 200 км на північ


     Зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла агрокліматичні зони України - степ, лісостеп та полісся - зазнають крадинальних змін, значно змістившись на північ.
     Україна складається з трьох агрокліматичних зон: Степ, Лісостеп, Полісся. Така класифікація була проведена за співвідношенням кількості опадів до кількості накопиченого тепла. Тепер же, зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла, ці агрокліматичні зони зміщуються. 
     За даними синоптиків, кліматичні зони поступово мігрують на північ. Підвищення температури на 1°С зсуває межу агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. А температура зросла на цілих 2°С! Тож межа кліматичних зон змістилася на цілих 200 км. Звичайно, це не означає, що в наших широтах скоро ростимуть пальми, оливкові дерева чи кактуси. Проте умови для культивування звичних українцям культур значно погіршаться.
Карта звичних кліматичних зон:
А ось як кліматичні зони виглядають насправді:
За матеріалами https://landlord.ua/news/nova-karta-klimatychnykh-zon-ukrainy-zmishchennia-na-200-km-na-pivnich/?fbclid=IwAR3AgEn0uy-cRMqNTYQc6ECkxHwYb2mBcljw6QjgBgedeFE1VWV4w_YibFg

Де в Україні чистої водиці напитися?

У річках і озерах України не залишилося ідеальної питної води.  У квітні Україна відзначала День довкілля. Одним з головних компонентів ...